ROZLICZANIE CZASU PRACY W PRODUKCJI
INFO: Wypróbuj NOWĄ wersję GOLD . Sprzedazy wersji poprzedniej (bez GOLD) już nie prowadzimy. Produkt niedostępny.
Przyklady Rozliczanie Czasu Pracy w produkcji (SZWALNIA) www.programs4u.com
ROZLICZANIE CZASU PRACY W PRODUKCJI to program przeznaczony dla firm rozliczających pracowników wg akordu, gdzie poszczególne operacje posiadają pewną normę czasową na ich wykonanie. Norma może dotyczyć zarówno pojedyńczych sztuk jak i paczek ( gdy czas wykonania pojedyńczej operacji liczony jest w sekundach ).
Generalnie, podział pracy wygłada następująco:
PROJEKT lub TEMAT zawiera w sobie dowolną liczbę operacji potrzebnych na jego realizację. Np. wykonanie pary spodni wymaga operacji krojenia materiału, szycia nogawek, pasków etc.
OPERACJE ( a więc części składowe PROJEKTU ) są okreslone pewnym czasem (normą)
Pracownicy, wykonują w ciągu zmiany określoną liczbę operacji i mają na to czas (normę) .
Liczba wykonanych elementów i operacji , przemnożona przez ową normę stanowi podstawę wynagrodzenia.
Dla właściciela jest jednocześnie informacją o wielkości produkcji, a pośrednio o kosztach.
Wprowadzone informacje (np pod koniec zmiany) można ująć w formie raportu, dla zdefiniowanego zakresu czasu ( dzień, tydzień etc) także w kontekście wszystkich lub wybranych PROJEKTÓW, OPERACJI, oraz zmian.
BLOG o programie (klik)
Zdefiniowanie w pierszym etapie pracy z programem pomocniczych baz danych (pracownicy, operacje, normy) pozwala na szybkie wprowadzania danych poprzez wybieranie potrzebnych składników projektu i wpisywanie jedynie liczby elementów.
Uzytkownik może sam definiować przedział taryfikowania ( od 1 min w górę). Normy definiowane są w wygodnym formacie czasu rzeczywistego ( godz:minuty), zas raporty generuja wyniki w formie czasu dziesiętnego, co ułatwia przemnażanie zsumowanego czasu przez kwote godzinową.
Wersja 4.08 - dodatkowe funkcje zwiekszające uniwersalność stosowania programu:
W zależności od potrzeb możliwa jest praca z programem na 3 sposoby:
Jedna osoba ma dostęp do wszystkich danych, wprowadza, modyfikuje zapisy i tworzy raporty.
Jedna osoba wprowadza TYLKO dane dla wszystkich pracowników.
Każdy z PRACOWNIKÓW wprowadza dane o swoich czynnościach – komputer umieszczony jest centralnie .
Pobierz opis trybów pracy (PDF)
BLOG o programie (klik)
Wersja 4.10 - dodatkowe funkcje : szybki kalkulator dla obliczenia ceny wykonywanego zlecenia
Wersja 4.11 - dodatkowe funkcje zwiekszające uniwersalność stosowania programu:
Sukces firmy produkcyjnej, determinowany jest przez prawidłowe rozpisanie całego procesu technologicznego na operacje, wykonywane później przez pracowników. Przy nieskomplikowanej produkcji, gdy wykonanie produktu wymaga kilku operacji, zapis w programie jest czytelny i wprowadzanie czynności odbywa się szybko. Inaczej jest, gdy wykonanie zlecenia wymaga kilkunastu, czy kilkudziesięciu operacji, często podobnie zapisanych. Aby łatwiej i szybciej wprowadzać dane o wykonanej pracy, nowa wersja programu, pozwala zdefiniować nazwę nadrzędną (grupę), dla wykonywanych operacji. W przypadku np. szwalni, można tworzyć grupy o nazwach: "przody", "tyły", "kieszenie" etc. W efekcie, zarówno w wykazie operacji (analizowanych przez technologa), jak i w momencie dokonywania wpisu czynności, łatwiej zlokalizować potrzebną operację. Taka konstrukcja bazy danych przyspiesza obsługę programu i pozwala łatwiej optymalizować model produkcji.
Wersja 4.16 - najnowsza, aktualnie w sprzedazy.
Nowa procedura w wersji 4.16 , pozwala na określenie ilości przyjętego do wykonania zlecenia, oraz daty realizacji. W trakcie wykonywania zlecenia program porównuje okreslone przez technologa parametry operacji (operacji, które składają się na zlecenie) takie jak czas, czy koszt z wprowadzonymi już czynnościami - a więc faktycznie wykonaną produkcją. W efekcie, Użytkownik ma możliwość otrzymać wydruk z czasem technologicznym jaki potrzebny jest do zakończenia zlecenia ( dla kazdej operacji), oraz porównać z CZASEM JAKI POZOSTAŁ do daty końca zlecenia. Czas jaki pozostaje do daty określony w zleceniu, dla ułatwienia przeliczony jest na minuty (w minutach podawany jest tez niezbędny czas technologiczny) i łatwo znaleźć na wydruku operacje, które wydłużą produkcję. Taka informacja pozwala kierownikowi na podjęcie działań organizacyjnych, aby usunąć wąskie gardła w produkcji.
Wyliczenie posostałego czasu do końca zlecenia uwzględnia dni robocze od poniedzialku do piątku ( świeta nie są uwzględniane) i opiera się na zdefiniowanym przez Uzytkownika dziennym czasie pracy (8 godzin x 60minut, pomniejszonym o przerwy, najczęściej 460minut).
Obecna wersja: 4.21
VIDEO